CZYSZCZENIE SUCHYM LODEM

Nasza firma korzysta z innowacyjnej technologii czyszczenia suchym lodem, która znajduje zastosowania w wielu gałęziach przemysłu. Zasada czyszczenia suchym lodem jest podobna do piaskowania z tą różnicą, że zamiast tradycyjnego ścierniwa używamy granulek suchego lodu (CO2).

Zalety czyszczenia za pomocą suchego lodu

  1. Bez demontażu - Maszyny, formy wtryskowe, narzędzia i taśmy produkcyjne nie wymagają demontażu na czas czyszczenia metodą strumieniową z wykorzystaniem suchego lodu. Brak konieczności demontażu linii produkcyjnych na czas czyszczenia gwarantuje wyjątkowo krótkie czasy przestoju. Suchy lód z łatwością dociera do najdrobniejszych szczelin i zakamarków.
  2. Bez dodatkowego zanieczyszczenia i rozsypanego ścierniwa -  Suchy lód przechodzi w powietrzu z postaci stałej (granulat CO2) bezpośrednio do gazowej (sublimuje), dlatego też podczas czyszczenia nie powstają ścieki. Dzięki temu obniżeniu ulegają koszty związane z utylizacją odpadów po czyszczeniu, skraca się czas pracy, a metoda jest przyjazna dla środowiska.
  3. Czyszczenie przyjazne środowisku - podczas czyszczenia nie stosujemy żadnych detergentów. Bez ryzyka uszkodzenia (metoda jest niekorozyjna i w minimalnym stopniu erozyjna) dlatego zalecana jest m.in. do czyszczenia form wtryskowych.

Czyszczenie strumieniowe przy użyciu suchego lodu bezwzględne dla brudu i bezpieczne dla powierzchni

Czyścimy wszelkiego rodzaju formy, maszyny i urządzenia (w przemyśle spożywczym, motoryzacyjnym, gumowym, metalowym, tworzyw sztucznych i aluminiowych itp.), maszyny drukarskie, turbiny i transformatory w sektorze energetycznym, fasady i elewacje w budownictwie, usuwamy woski i lakiery z podłóg, sadze i okopcenia po pożarach.

ZAPYTAJ O OFERTĘ
Chętnie doradzimy - wybierz dogodną formą kontaktu
biuro@activos.pl